Ринок праці Львівщини: на одного безробітного – дві вакансії

22 Березня 13:25

У січні-лютому цього року послугами служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися 6380 безробітних, з котрих 3438 звернулися по допомогу у поточному році. З-посеред безробітних домінували жінки (79,8%), 40% склали мешканці сільської місцевості, 30% – молодь віком до 35 років.
Упродовж перших двох місяців спеціалістам служби зайнятості вдалося повернути до трудової діяльності 2423 жителів області, у тому числі 1685 безробітних. Ще 312 осіб залучено до тимчасової зайнятості, у тому числі 252 – до виконання суспільно корисних робіт, 60 – до громадських. Професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за скеруванням служби зайнятості проходили 942 безробітних.
Також 407 жителів області для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучер на навчання, вартість якого сягає 30280 грн. Здебільшого вони обрали такі напрями навчання як «Дошкільна освіта» (105), «Екстрений медичний технік» (62), «Медсестринство» (54), «Цивільна безпека» (49), «Водій автотранспортних засобів» (24), «Водій навантажувача» (20), «Психологія» (16), «Оператор котельні» (16).
У січні-лютому поточного року 208 суб’єктів малого підприємництва отримали позитивне рішення про виплату компенсації у розмірі фактичних витрат за працевлаштування на нові робочі місця 318 зареєстрованих безробітних.
Ще 130 роботодавцям цьогоріч будуть відшкодовані фактичні витрати у розмірі єдиного внеску або частини заробітної плати за працевлаштування 144 безробітних з числа квотної категорії громадян.
А правом на відшкодування витрат з оплати праці скористалися 52 суб’єкти господарської діяльності, які у період дії воєнного часу забезпечили роботою 55 вимушено переміщених осіб.
Станом на 01.03.2024 року за посередництва служби зайнятості роботу на Львівщині шукали 3530 безробітних, у базі вакансій налічувалося 9863 пропозиції працевлаштування, відповідно на одного безробітного в області припадало дві вакансії. Розмір середньої заробітної плати, зазначений в актуальних на початку березня вакансіях, поданих за формою 3-ПН, становив 13586 грн., що на 3093 грн більше, ніж було станом на аналогічну дату торік.
Ознайомитися з пропозиціями працевлаштування також можна на «Єдиному порталі вакансій», веб-сторінці Львівського ОЦЗ, профілі «Львівський обласний центр зайнятості.» у соціальній мережі «Фейсбук», телеграм-каналі ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості». Консультації щодо перспектив зайнятості надаються у підрозділах ЛОЦЗ.

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості