Топ теми:

Центр зайнятості інформує: що має знати кожний безробітний?

26 Вересня 8:42

Особа, котра втратила заробітну плату (грошове забезпечення) та інші передбачені законом доходи внаслідок звільнення роботи та зареєстрована в установленому порядку як безробітна, готова та здатна приступити до прийнятної роботи, дійсно її шукає, повинна знати свої права та обов’язки.
Вони чітко регулюються чинним законодавством України у сфері зайнятості. Передусім, безробітні мають право на:
– безоплатне одержання у службі зайнятості послуг щодо пошуку прийнятих варіантів роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі на громадські та інші роботи тимчасового характеру;
– отримання консультаційних інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою обрання або зміни виду діяльності або професії;
– матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги; Статус безробітного надає особі не лише права, а й встановлює обов’язки. До основних з них належать:
– самостійно або за сприяння служби зайнятості здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів для працевлаштування;
– відвідувати центр зайнятості, у якому особа зареєстрована у визначений і погоджений час;
– дотримуватися письмових та індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню;
– інформувати центр зайнятості про обставини припинення реєстрації.

Слід пам’ятати, що відповідальність за достовірність поданих до служби зайнятості даних і документів, на підставі яких приймаються рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Нагадуємо, що у період оголошення воєнного стану змінилися критерії пошуку прийнятної роботи. Детально про це – за посиланням https://bit.ly/3cGcNqJ.

Ознайомитися пропозиціями працевлаштування можна на сайті ЛОЦЗ ( https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy ), профілі Львівської обласної служби зайнятості у соціальній мережі «Фейсбук» ( https://bit.ly/3pZJ7IC ), а також на телеграм-каналі ДСЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» ( https://t.me/worknowdcz ). «Гарячі» лінії Львівського ОЦЗ за тел.: (032) 245 0545, +380966825183.

 

Стрийський центр зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту