Топ теми:

Відбувся Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад 

9 Травня 11:55

Міністерство цифрової трансформації України провело форум Digital Power Summit 2024, під час якого відзначили громади, які показали вагомі цифрові успіхи. Стрийська громада потрапила у сотню цифрових громад України ( всього було оцінено понад 1000 громад ). Представляв наше місто на форумі заступник міського голови Андрій Стасів.

Мета форуму: обговорення та поширення досвіду цифрової трансформації в органах місцевого самоврядування Під час заходу цифрові лідери громад поспілкувалися з представниками уряду, обговорили пріоритетні проєкти цього року та цифрові рішення, які можна ініціювати у своїх муніципалітетах та регіонах.
Один із пріоритетів Мінцифри — активна цифровізація регіонів. Мета — зробити Україну найзручнішою країною у світі з погляду отримання послуг для громадян та бізнесу. Задля цього запроваджена посада CDTO, щоб цифрові реформи рухалися швидше та ефективніше. CDTO — це менеджери з розвитку своїх регіонів та громад.
Учасники саміту взаємодіяли інтерактивно — у групах обговорили успішні локальні цифрові проєкти: проаналізували результати, обмінялися думками та ідеями. Після обговорень кожна група представила учасникам форуму цифрові кейси, які можна ініціювати на місцевому рівні.
Також онлайн до форуму долучився Індрек Еенсаар, керівник Департаменту Інновацій  муніципалітету Сауе (Естонія). Він поділився досвідом цифровізації у своєму муніципалітеті та наголосив на важливості підтримувати жителів громад під час впровадження цифрових проєктів.
Крім того на форумі був представлений пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України. https://hromada.gov.ua/index
Його мета — визначити рівень цифрових послуг і стан діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України. Для вимірювання Індексу використали такі показники:

цифрова економіка в ТГ
розвиток цифрових навичок населення
цифрова інфраструктура
цифровізація публічних послуг
цифрова трансформація ОМС

Інформація для Індексу надана громадами у форматі самооцінки.
Форум ініціювали Міністерство цифрової трансформації України та швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту