Стрийська громада активно готується до відзначення ювілейної дати від Дня народження Народного дому Стрия

2 Вересня 14:14

Сьогодні у Центральній міській бібліотеці ім. М.Шашкевича відбулася презентація календаря «Народний дім м. Стрия – 120 років» авторства стриянки та громадської діячки Таїсії Гайдукевич. На 14 сторінках друкованого видання вмістилася історія одного з найважливіших культурних осередків початку 20 століття у Стрию. Тут чорно-білі фотографії, які зібрав краєзнавчий музей «Верховина», розповідають про театральне життя Народного дому, концертну діяльність «Стрийського Бояна», українських товариств «Просвіта», «Сокіл», відвідини історичних постатей, таких як Іван Франко, Микола Лисенко тощо. Чимало світлин з приватних колекцій стриян. Календар вийшов тиражем 500 примірників, які роздарують під час святкових заходів з нагоди святкування ювілею Народного дому. Нагадаємо, Народний дім був збудований за народні кошти, архітектором якого став Іван Левинський. Урочисто відкрили та освятили будівлю 1 січня 1901 року.