Отець Остап Нижанківський – видатна постать Стрийщини та України, композитор, культурний та громадський діяч, який залишив вагомий слід в історії нашого міста

14 Вересня 13:13

Диригент та керівник славного «Львівського бояна», голова Стрийської «Просвіти», засновник першої в Галичині української кооперативної молочарні «Маслосоюз», керівник Стрийської філії Музінституту ім.М.Лисенка, член Української Національної Ради. Творча, духовна, культурна та музична спадщина отця Остапа – неоціненний дарунок майбутнім поколінням нашого краю. Він був одним із тих корифеїв, з яким Стрий славно увійшов у 20 століття. Сьогодні згадуємо отця Нижанківського також, як одного з будівничих Народного дому у Стрию. Невдовзі біля новозбудованого храму Св.Якова постане пам’ятник Нижанківському, наріжний камінь якого освятить Блаженніший Святослав уже 16 вересня.

Світлини з панахиди, яку відправив на могилі о.О.Нижанківського владика Богдан Манишин