ОГОЛОШЕННЯ про намір коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення по КП«СТРИЙВОДОКАНАЛ»

29 Липня 15:48

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» для суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, передбачено встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги на рівні, що буде покривати всі витрати в собівартості цих послуг та інвестиційну складову.

Відповідно до частини десятої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів.

В умовах постійного зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам для надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Це, в свою чергу, негативно відображається на діяльності КП «Стрийводоканал», стані систем централізованого водопостачання та водовідведення, функціонуванні підприємства в цілому.

Отже, коригування  тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємства, зокрема, для здійснення розрахунків за електроенергію, оплати податків та забезпечення споживачів якісними послугами та питною водою.

Згідно з вимогами чинного законодавства виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. На сьогодні згідно з вимогами Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» для КП «Стрийводоканал» таким уповноваженим органом є виконавчий комітет Стрийської міської ради.

Процес формування та коригування (розрахунку) тарифів на житлово-комунальні послуги регламентовано чинною нормативно-правовою базою. Кабінетом Міністрів України затверджено єдині для всіх суб’єктів господарювання, що функціонують на ринку житлово-комунальних послуг, порядки формування тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок).

Діючі на цей час тарифи на послуги КП «Стрийводоканал» встановлені з 01.01.2022 року рішенням виконавчого комітету Стрийської міської ради від 18.11.2021 № 381 у наступному розмірі:

–    на послуги водопостачання – 21,03 грн. за 1 м.куб. з ПДВ;

–    на послуги водовідведення – 15,19 грн. за 1 м.куб. з ПДВ.

Так, з часу встановлення діючого тарифу відбулося зростання основних складових тарифів, а саме:

Складові собівартості тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення,що змінились Закладено до діючих тарифів Факт

станом на 01.07.2022року

Збільшення (ріст)
грн. грн. грн. %
Тариф за 1 кВт/год. електроенергії                    2-го класу 2,23 3,0745 0,8445 37,87
Вартість послуг розподілу електроенергії

за 1 кВт/год.

1,03818 0,08282 8,67
ПММ, грн./л.(м3) :

А92 (відсутня у мережі АЗС)

ДП

Газ стиснутий (відсутній у мережі АЗС)

Газ скраплений

Масло

47,6636*

47,6636*

99,1

*Примітка

Через відсутність у мережі АЗС бензину А92, газу стисненого та можливістю використання для автотранспорту бензину, у розрахунку суми коригування витрат на паливно-мастильні матеріали застосовано ціну наявного бензину А95.

Враховуючи вищенаведене, з метою приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку із зростанням тарифів на енергоносії та паливно-мастильні матеріали, КП «Стрийводоканал» здійснило розрахунки економічно обґрунтованих витрат на централізоване водопостачання та централізованеводовідведення.

Внаслідок коригування вищезазначених статей витрат відбудуться такі зміни у тарифах КП «Стрийводоканал» для всіх категорій споживачів (населення, бюджетних установи та організацій, інших споживачів)

Послуги Діючий тариф грн/м3

(з ПДВ)

Плановий тариф  грн/м3

(з ПДВ)

Збільшення планового тарифу, % Розмір

збільшення у грн. планового тарифу  по відношенню до діючого тарифу, грн.

Централізоване водопостачання 21,03 22,09 5,0 +1,06
Централізоване

водовідведення

15,19 15,91 4,7 +0,72
Разом 36,22 38,00 4,9 +1,78

КП «Стрийводоканал» просить виконавчий комітет Стрийської міської ради розглянути та затвердити скориговані тарифина централізоване водопостачання та централізованеводовідведення.

У разі наявності зауважень та пропозицій, просимо звертатися до 17-00 08.08.2022 року за адресою: 82400, Львівська область, Стрийський район, м.Стрий, вул. Нижанківського, буд 49.