Делегація зі Стрийщини здійснила сходження на гору Маківку, щоб вшанувати полеглих українських воїнів за волю України.

17 Травня 10:39

Разом з іншими учасниками заходу поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки і представники Стрийської міської ради, зокрема, заступниця міського голови Христина Грех та начальниця відділу культури Наталія Катерняк. З нагоди відзначення 106-тої річниці перемоги Українських Січових Стрільців у бою на горі Маківка відбулася панахида та громадське віче. В межах заходу лунали стрілецькі пісні, а також відбулось театралізоване військово-історичне дійство.

Нагадаємо, бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції.