У Стрию вшанували пам’ять легенди дисидентського руху Зіновія Красівського

20 Вересня 14:47

Сьогодні, у 32-і роковини смерті Зіновія Красівського, біля пам’ятного монументу на території школи № 10 відбулося віче пам’яті українського дисидента, поета, літератора, члена Українського національного фронту та Української Гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУНР.
Вшанувати видатну особистість прийшли представники влади, викладачі та учні школи, небайдужа громадськість.
Чин панахиди провів о. Петро (церква Благовіщення Пресвятої Діви Марії). Вчитель історії Ірина Шваб розповіла про життєвий шлях З.Красівського. Учні Стрийського ліцею №10 разом з присутніми виконали “Зродились ми великої години” та “Боже великий, єдиний”.
Довідково. Зіновій Красівський народився 1929 року на Івано-Франківщині, кілька разів радянською владою був засуджений, загалом у неволі провів 26 років, але не скорився системі і не зрадив своїм ідеалам. Був засновником політичного журналу «Українські проблеми» та часопису “Заграва”, які видавалися в Стрию. Помер у Моршині 1991 року.