У Стрию вшанували пам’ять Зіновія Красівського

20 Вересня 14:23
Сьогодні, 20 вересня, минає тридцять один рік з дня смерті Зіновія Красівського – українського поета, літератора, члена Української Гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУН.
Зіновій Красівський народився 1929 року на Івано-Франківщині, кілька разів радянською владою був засуджений, загалом у неволі провів 26 років, але не скорився системі і не зрадив своїм ідеалам. Був засновником політичного журналу «Українські проблеми» та часопису “Заграва”, які видавалися в Стрию. Помер у Моршині 1991 року.
З нагоди роковин на території 10 школи, біля пам’ятного монументу великому патріоту та члену Українського національного фронту пройшов урок памяті, на який завітали учні старших класів, представники влади та громади. Заступник міського голови Христина Грех та заступник начальниці управління освіти Ігор Олянін поклали квіти до підніжжя монументу.
Все своє життя присвятив боротьбі за незалежність. Його слова досі залишаються актуальними:
«Хай наша кров, страждання наші, жертви
Нащадкам нашим стануть заповітом!
Візьми мене! Дозволь за Тебе вмерти!
Вплести моє життя в вінок Твого безсмертя!
Моя Ти доле, Україно, мій Ти світе!»