Сьогодні у 103-ю річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки Стрийщина вшановує всіх борців за волю України

1 Листопада 12:04

Також цього дня відзначаємо День Листопадового зриву, героїчний день, який змінив хід історії. Після Першої світової війни Австро-Угорська імперія розпадалася і всі країни, які входили до її складу, одна за одною проголошували незалежність. На Львів претендували поляки, які напередодні вже вирушили з Кракова, щоб встановити тут свою владу. Однак долю міста за одну ніч вирішили українські вояки, які повернулися з війни і об’єдналися у Центральний військовий комітет під керівництвом Дмитра Вітовського. Без жодного пострілу у ніч на 1 листопада вони зайняли всі найважливіші урядові установи міста і на ранок здійняли синьо-жовтий прапор над Львівською ратушею.

Львів не довго залишався українським. Але ця подія стала важливим досвідом перемоги, який надавав віри українцям під час боротьби у важкому 20 столітті.

На міському кладовищі пам’ять Героїв вшанували представники громадськості та міської ради.