Сьогодні у Стрию вшанували пам’ять отця Остапа Нижанківського

24 Січня 16:00
Українське відродження у Стрию розпочалося на початку ХХ століття одночасно з діяльністю о.Остапа Нижанківського. Його роль в історії міста неможливо переоцінити. Отець, композитор, який здійснював активну просвітницьку, душпастирську, громадську діяльність. У його біографії легендарна молочарська корпорація «Маслосоюз», перша у Стрию банківська установа «Задаткова каса». Саме він став ідейним провідником Січових Стрільців і саме він написав текст присяги січовикам, які присягали на вірність України у Стрию. Був членом парламенту ЗУНР та очільником Стрийської Повітової ради. Підступно вбитий поляками на третій день їх влади у Стрию….
Більше про отця Нижанківського можна прочитати на сторінці Стрийського краєзнавчого музею «Верховина»:
Сьогодні, у день 160-ти річчя від дня народження на могилі отця Нижанківського відправили панахиду, а в музичній школі, названій на його честь провели концерт та вечір пам’яті.