Скандальна реформа містобудування

14 Грудня 16:27

Верховна Рада під час пленарного засідання 13 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. Проти виступили мери міст України, серед яких і голова Стрийської громади Олег Канівець. Причини, чому не можна допустити підписання цього законопроекту:

− законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;

− контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;

− вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;

− порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;

− ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;

− знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Зупинити це може тільки ВЕТО ПРЕЗИДЕНТА. Щоб громади впливали на своє майбутнє, підпишіть петицію до Президента України https://petition.president.gov.ua/petition/173046 ! Наші підписи – то наша позиція, яка захистить мешканців громад від свавілля незаконного будівництва, а незалежних забудовників – від монополіста!