Розвиток міста по обидві сторони ріки. У Стрию розпочали роботу над новим проектом

13 Травня 11:36

Ріка Стрий – гірська, нестримна і непідкорена, один із символів нашого міста. Впродовж багатьох років ми отримуємо чисельні запити від громадськості – впорядкувати русло ріки та береги, розчистити дамбу і встановити рекреаційну зону. Це також є і нашою мрією. Тому зараз ми розпочинаємо перші кроки для реалізації цього задуму. Паралельно ми маємо рішення комісії ТЕБ і НС, де йдеться про те, що ліва частина дамби (в районі «Епіцентру») зазнала часткового руйнування, тому впорядкування русла – це вже критичне питання на порядку денному.

Новий генеральний план, над яким зараз працюють фахівці, передбачає розвиток міста по обидві сторони ріки, тому впорядкування потребує не тільки лівий, а у правий берег. Прийняли рішення відновити приблизно 4 км від автомобільного Моршинського мосту до залізничного Ходорівського. Зокрема, по лівій стороні 1,5 км – капітальний ремонт, по правій – будівництво нової дамби. Все це входитиме в містобудівну проектну документацію, до розробки якої залучили Дністровське басейнове управління водного господарства. На проект передбачили 1,5 млн грн. В перспективі буде одне стабільне русло та заплави, захисні споруди та сучасна рекреаційна зона.