Порядок ведення обліку товарних запасів фізичними особами – підприємцями

10 Грудня 8:37

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звертає увагу платників, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 визначено правила ведення обліку товарних запасів, які поширюються на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами, зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Пунктом 1 розд. II вищевказаного порядку встановлено, що облік товарних запасів здійснюється фізичною особою – підприємцем шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.

Форма обліку передбачає заповнення, зокрема, графи 8 «Вибуття товару (продаж товарів в безготівковій формі, внутрішнє переміщення, знищення або втрата, повернення товару постачальнику, використання на власні потреби)». У графі 8 Форми обліку зазначається загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій/програмний РРО). Слід пам’ятати, що вибуттям товарів для цілей Порядку № 496 вважається:

•       продаж товарів з розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках без застосування РРО/ПРРО;
  •      внутрішнє переміщення товару між належними одній ФОП місцями продажу (господарськими об’єктами) та/або місцями зберігання;
  •       знищення або втрата товару;
  •       повернення товару постачальнику;
  •       використання товарів на власні потреби.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області