Внесено зміни до форми обліку доходів і витрат ФОП – платниками єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ, та Порядку її ведення

5 Квітня 11:34

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області звертає увагу платників податків, що наказом Міністерства фінансів України від 20.12. 2022 року № 447 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.12.2022 року за № 1658/38994, внесені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 30.11.2022 року № 405 «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення».
Так, Наказом №447 внесені зміни до типової форми, за якою здійснюється облік доходів та витрат ФОП – платниками єдиного податку ІІІ групи, які є платниками податку на додану вартість, та до Порядку ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат ФОП – платниками єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ
Нагадуємо, що пунктом 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України встановлено
що платники єдиного податку ІІІ (фізичні особи – підприємці), які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
При цьому ФОП – платники єдиного податку ІІІ групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.
Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області