На території Стрийської громади почали відновлювати будинок з особливою історією

8 Грудня 17:04
В ньому з 1911 по 1939 роки разом із сім’єю мешкав відомий громадський діяч, парох села Лисятичі отець Андрій Пеленський. Це непересічна особистість на шляху до становлення української держави, адже був державним діячем у часі Визвольних Змагань, організував «Просвіту», поширював національну свідомість серед селян. Мало хто знає, що саме о. Андрій був спершу заступником, а згодом і головою повітової Української Національної Ради у Стрию. За його участі в ніч на 1 листопада 1918 р. в місті та на території Стрийського повіту проголосили владу Української держави.
Сьогодні відновленням історичної пам’яті про о. Пеленського займається Василь Дмитришин. Саме він став ініціатором створення фонду громади села Лисятичі, який розпочав відновлення будинку Пеленського. Дім стояв пусткою понад 30 років і за цей час перетворився у звалище для сміття. Силами громади і меценатів вдалося розпочати ремонтні роботи. З міського бюджету виділили на цей об’єкт пів мільйона гривень. 250 тис. грн вже освоїли на дах. Невдовзі встановлять і нові вікна. В майбутньому тут організують культурно-просвітницький центр, який буде відчинений для всіх.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал