До уваги керівників підприємств та закладів! Про організацію лабораторного та інструментального контролю на території громади

28 Грудня 14:20

Враховуючи лист Стрийського районного відділу Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» від 15.12.2021 № 2691/5-1, звертаємо увагу керівників підприємств та закладів, розташованих на території громади, що санітарним законодавством передбачено організацію та проведення виробничого лабораторно-інструментального контролю, зокрема:

– згідно з Законом України «Про питну воду, питне водопостачання», державними санітарними нормами та правилами «гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», підприємства питного водопостачання (водо-каналізаційні господарства) повинні здійснювати заходи щодо забезпечення нормативів питного водопостачання та дотримання державних стандартів у сфері питної води та питного водопостачання з забезпеченням громади якісною водою;

власники місць масового відпочинку населення, де є відкриті водойми, зобов’язані проводити дослідження води відкритих водойм, питної води, грунтів пляжів на відповідність вимогам законодавства;

власники об’єктів харчування (в т.ч. їдалень шкільних та дошкільних навчальних закладів) повинні забезпечити проведення лабораторного контролю харчових продуктів, води, змивів з поверхонь відповідно до системи управління безпечності харчових продуктів ХАССП;

– лабораторні дослідження та гігієнічне навчання для закладів побутового обслуговування регламентовано ДСанПіН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів».

Окрім цього необхідність проведення лабораторних досліджень передбачена Національним планом заходів щодо неінфекційних захворювань та обласного Комплексного плану і програм щодо попередження інфекційних захворювань серед населення.

Проведення виробничого лабораторного контролю за факторами середовища життєдіяльності сприяє виявленню та попередженню шкідливого впливу цих факторів на організм людини, запобігає виникненню захворювань.

Служба з питань торгівлі, побутового обслуговування

та захисту прав споживача

виконавчого комітету Стрийської міської ради