Доступно про пенсію

27 Січня 14:31

У 2023 році вийти на пенсію можна буде у 60 років за наявності не менше 30 років страхового стажу. Тобто, мінімальний, необхідний для виходу на пенсію стаж,  збільшився ще на рік.

Страховий стаж – період, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Саме наявність необхідних  років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

Чинним механізмом нарахування пенсій передбачено, що розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально, залежно від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.

Тому, дуже важливим для кожної людини та кожного найманого працівника є отримання офіційної (легальної) заробітної плати, оскільки саме легальне працевлаштування забезпечує права на:

• гарантований розмір заробітної плати;
  • оплачувану відпустку;
  • оплату лікарняних листків;
  • допомогу на випадок безробіття;
  • зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії;
  • соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
  • достроковий вихід на пенсію у разі роботи у шкідливих умовах.

Звертаємо увагу, що всі необхідні електронні послуги можна отримати:

• з використанням вебпорталу Пенсійного фонду України за посиланням:  (https://portal.pfu.gov.ua);
  • через мобільний додаток “Пенсійний Фонд” за посиланням (https://play.google).

Використання сучасного сервісу вимагає наявності у користувача: ключа кваліфікованого електронного підпису (ЕЦП) або попередньої реєстрації на веб-порталі Фонду через веббраузер за допомогою логіну та паролю.

Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України можна:

перевірити відомості про трудову діяльність (“Електронна трудова книжка”);

перевірити надану роботодавцем інформацію про заробітну плату та набутий стаж;

подати анкету застрахованої особи;

провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу “Пенсійний калькулятор” та інші послуги.

Консультації та роз’яснення можна отримати звернувшись за телефоном “гарячої лінії” відділу обслуговування громадян (03245) 5-25-83.