Відбулась презентація сучасного комплексу з переробки відходів

7 Жовтня 12:51

У Стрийській міській раді відбулася презентація сучасного комплексу з переробки відходів територіальної громади на прикладі заводу у німецькому місті Бад-Кестріц. Завод приймає та переробляє весь обсяг відходів. Сміття подрібнюється і шляхом механічної сепарації розподіляється на різні інертні матеріали. З біомаси виробляють біогаз. Пластикові відходи перероблять у синтетичну нафту, яка потім повертається до сировинного циклу. Загалом після всіх процесів виходить тепло- та електроенергія, а також органічне добриво. На презентації були присутні громадські активісти, депутати та підприємці.

За приблизними розрахунками для Стрийської ТГ необхідний завод потужністю 3 МВт, вартість 18 млн євро, які мали би розподілити між собою у співвідношенні 30%/70% громада та компанія ВІТ. Відтак завод мав би стати комунально-приватним і місцевий бюджет доотримував би близько 1,5 млн євро в рік. Завод потребує для своїх потужностей 5 га землі, не менше 50 тис тон відходів у рік і 70 робочих місць.

Зараз розпочалося будівництво таких заводів в Закарпатській та Херсонській областях.