Топ теми:

ЩОДО ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ ТА ТЮТЮНОВИМИ ВИРОБАМИ

12 Вересня 15:38

Роздрібна торгівля підакцизними товарами – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися лише за наявності відповідної ліцензії, яка видається за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік. У додатку до ліцензії зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них.

Згідно з пунктом 10 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою КМУ від 15.06.2006 № 833, суб’єкти господарювання повинні забезпечити розміщення ліцензії відповідно до встановлених законодавством вимог.

Суб’єкти господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО в установленому Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР порядку з обов’язковою видачею споживачу у паперовій та/або електронній формі фіскального касового чека на повну суму покупки.

При роздрібній торгівлі алкогольними напоями у фіскальному касовому чеку суб’єкти господарювання повинні обов’язково відображати цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер марки акцизного податку).

Серед підстав для анулювання ліцензії, зокрема, є:

встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;

встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), які не зазначені в ліцензії.

Акцизний податок з роздрібного продажу пива, алкогольних напоїв зараховується до бюджету адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташовані пункти продажу підакцизних товарів. На основі даних реєстраторів розрахункових операцій здійснюється розподіл акцизного податку, отриманого від виробництва та імпорту тютюнових виробів в залежності від обсягів реалізації в роздрібній мережі.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на встановлену законодавством відповідальність за повноту декларування акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Працівники виконавчого комітету Стрийської міської ради проводять моніторинг території громади на предмет виявлення суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами без наявності ліцензій та відповідно без сплати акцизного податку.

Важливу роль для забезпечення повноти наповнення бюджету громади від декларування та сплати акцизного податку відіграє активна позиція жителів громади щодо легалізації бізнесу. Пам’ятайте, що саме фіскальний чек підтверджує факт легальності придбаної підакцизної продукції. Також фіскальний чек приймається як доказ факту продажу у разі придбання споживачем товару неналежної якості.

Покупці можуть перевірити дійсність отриманих фіскальних чеків у реєстрі «Пошук фіскального чека». Даний сервіс працює на сайті ДПС у відкритій частині Електронного кабінету за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check

Перевірити марку акцизного податку можна за допомогою електронного сервісу «Пошук акцизної марки» за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark

Скарги про факти порушень у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями, тютюновими виробами) громадяни можуть скеровувати для відповідного реагування до Головного управління ДПС у Львівській області за адресою:
79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35,
або на e-mail:
lv.zvernennya@tax.gov.ua

 

Інформаційний матеріал підготовлено
службою з питань торгівлі, побутового обслуговування
та захисту прав споживача
виконавчого комітету Стрийської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту