У Стрийській міській раді створили постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами
![У Стрийській міській раді створили постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами](https://stryi-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/3bf7b0c5-3e7e-4912-a859-6f92c8b71007.jpg)
Таке рішення затвердив виконавчий комітет. Комісія визначає кількість, склад, вартість відходів, ступінь їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та встановлює його власника. За результатами своєї роботи комісія складає акти, на підставі яких приймається рішення про подальше поводження з виявленими відходами та в разі необхідності порушує питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства, відшкодування заподіяної шкоди або повернення відходів власнику у випадку його встановлення. Так, нещодавно через звернення громадян, комісія примусила одну з будівельних компаній прибрати своє сміття, яке незаконно викинула в парку Шевченка, що в Стрию. Також встановлюється власник стихійного звалища будівельних та побутових відходів на території села Добряни. Повідомлення про це від громадян поступило в обласну екологічну інспекцію. Відтепер комісія спільно з поліцією регулярно здійснюватимуть контрольні рейди на цю територію. Порушників каратимуть великими штрафами.