Топ теми:

ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ В ДЕРЖАВНОМУ АГРАРНОМУ РЕЄСТРІ

23 Травня 14:40

Державний аграрний реєстр (надалі – ДАР) — це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді пільгових кредитів, міжнародних грантів або технічної допомоги. У ДАР можуть реєструватись аби в подальшому отримувати фінансову підтримку виробники сільськогосподарської продукції будь-якого розміру та напряму діяльності, фізичні особи-громадяни України, що мають у власності (користуванні) землю та/або корови, ФОП або юридичні особи будь-якої форми власності. Для того аби зареєструватись у ДАР необхідно мати доступ до інтернетзв’язку, мати комп’ютер чи ноутбук, кваліфікований електронний підпис, електронну пошту та телефон.
Реєстрація займає декілька хвилин, інструкція щодо реєстрації за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1vtgnAIkCHNrxWNEKAlRxTIc1KK13j6lG/view.
Одразу після заповнення реєстраційної форми та надання згоди на обробку персональних даних в ДАР створюється персональний електронний кабінет агровиробника, до якого автоматично підвантажуються дані з інших державних реєстрів про його господарську діяльність, земельний банк, поголів’я тварин тощо, оскільки ДАР з’єднаний з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав, а також із Єдиним державним реєстром тварин. При кожному вході в Кабінет інформація з реєстрів оновлюється.
Станом на квітень місяць 2023 року у ДАР по Львівській області зареєстровані сумарно 2683 осіб (юридичних, фізичних, ФОП), однак у порівнянні з іншими областями України ця кількість є невеликою. У 2022 році вперше через ДАР було запроваджено отримання фінансової підтримки зареєстрованими особами у вигляді: – бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача; – спеціальної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача. Загалом 1106 юридичних та фізичних осіб Львівщини одержали фінансову підтримку на загальну суму – 70,2 млн. грн.
За останньою інформацією Мінагрополітики цьогоріч планується продовження дії програми підтримки через ДАР, зокрема надаватиметься підтримка (дотації/субсидії) на оброблюванні угіддя та на поголів’я сільськогосподарських тварин (корів, овець, кіз). Враховуючи вищесказане, та беручи до уваги, що програма планово повинна розпочатись у серпні-вересні 2023 року, необхідно посилити роботу з безпосередньою реєстрацією в ДАР громадян Львівщини, ФОП, СФГ, ФГ тощо. Таку реєстрацію необхідно розпочати завчасно (ще до початку оголошення старту програми). Попередня реєстрація в ДАР дасть можливість вивчити систему ДАР безпосередньо потенційними учасниками програм підтримки та надалі допоможе вчасно і швидко подати заявку на фінансування.

Відділ промисловості, аграрної політики та підприємництва Стрийської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту