Топ теми:

Як обчислюється розмір допомоги з безробіття?

10 Лютого 9:35

У разі виникнення страхового випадку через втрату роботи і відсутності на локальному ринку прийнятних пропозицій працевлаштування особа, котра зареєстрована у службі зайнятості як безробітна, відповідно до норм чинного законодавства має право на виплату допомоги з безробіття.

Розмір допомоги з безробіття залежить від страхового стажу, підстав припинення трудових відносин та заробітної плати, яку отримував безробітний перед звільненням.

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги з безробіття прописані  у статтях 22 та 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами).

Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж котрих упродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:

– до 2 років  – 50  відсотків середньої зарплати;

– від 2 до 6 років – 55 відсотків;

– від 6 до 10 років – 60 відсотків;

– понад 10 років – 70 відсотків.

Застраховані особи, котрі упродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу з безробіття у мінімальному розмірі, який встановлюється Правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. А це:

з 1 грудня 2021 року – 9924 грн, з 1 липня 2022 року – 10400 грн, з 1 грудня 2022 року – 10736 грн.

Львівський обласний центр зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту