Топ теми:

Що служба зайнятості пропонує ВПО

22 Квітня 9:03

Щоденно служба зайнятості оперує інформацією про наявність 7-8 тисяч вакансій . Для пошуку роботи переселенцям необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості або подати заяву на отримання статусу безробітного через портал «Дія» . Допомога з безробіття призначається з першого дня після надання особі статусу безробітного, її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Для безробітних, у тому числі ВПО, на безоплатній основі організовується професійне навчання за 95 робітничими професіями та майже 400 освітніми програмами.

Вимушено переміщені особи мають право отримати ваучер на навчання, вартість якого – до 30280 грн, самостійно обрати спеціальність (професію) і навчальний заклад для здобуття фаху або підвищення кваліфікації. Заявка на отримання ваучера подається як у паперовому, так і електронному вигляді.

Переселенці, котрі хочуть займатися бізнесом або його масштабувати, можуть взяти участь в урядовій програмі «Власна справа» та отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Основна умова – створення робочих місць.

Документи на ще одну програму «Грант для ветеранів та їх подружжя» можуть подавати ВПО зі статусом учасника бойових дій, дружини/чоловіки захисників або особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни

Для працедавців, котрі забезпечують роботою тих, хто переїхав з районів активного ведення бойових дій або тимчасово окупованої території, діють два проєкти: програма компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у період дії воєнного часу та відшкодування витрат на заробітну плату у разі забезпечення роботою ВПО з-поміж безробітних .

Консультації з питань працевлаштування вимушено переміщених осіб можна отримати у підрозділах служби зайнятості (контакти – тут ), на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv або за тел.: (032) 23 23 490, +380966825183.

З-поміж безробітних з січня до 15 квітня п. р. роботу через Львівську обласну службу зайнятості шукали 1634 вимушено переміщених осіб, з котрих 1421 звернулися у поточному році. Вдалося працевлаштувати 361 переселенця, у тому числі 166 з наданням працедавцям компенсації витрат з оплати праці. Ще 189 ВПО за скеруванням служби зайнятості поглиблювали рівень професійних знань або освоювали новий фах, 36 – брали участь у громадських роботах, 113 отримали скерування на суспільно корисні роботи, 53 – отримали ваучер на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Станом 15.04.2024 в області місце праці шукали 1126 переселенців зі статусом безробітного.

 

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту