Топ теми:

Співбесіда: варто розказати працедавцю про себе?

21 Червня 14:40

Претенденти на ту чи іншу вакансію, спілкуючись з працедавцем, часто чують одну й ту ж пропозицію: «Розкажіть про себе». І при цьому багато хто не знає, про що саме вести мову в такому випадку. Давайте разом поміркуємо над цим питанням.

Під час розмови з кандидатом керівнику або представнику кадрової служби підприємства важливо зрозуміти наскільки претендент впевнений у своїх силах, чи логічно він висловлює думку, як буде взаємодіяти з партнерами, який у нього професійний досвід тощо. Власне розповідь особи про себе може пролити світло на багато важливих моментів і плинути на хід подальшої бесіди. Тож як її побудувати, аби працедавець отримав відповіді на питання, що його цікавлять, а потенційний працівник проілюстрував власні «плюси» максимально вигідно?

У цій ситуації найбільш недоречним буде запитати: «Що б ви хотіли дізнатися?». Це свідчить, що ви не готувалися до інтерв’ю або ставилися до нього безвідповідально. Напрошується висновок, що й запропоновану роботу ви будете виконувати аби-як. Щоб у рекрутера не виникало таких підозр, підготуйте відповідь заздалегідь і кілька разів проведіть репетицію розмови.

Звісно, працедавця передусім цікавлять ваші професійні знання, вміння, навики, досвід, тому й оцінювати вас будуть саме з цього ракурсу. Тому не варто вдаватися до подробиць щодо місця народження, розповідати про дитинство, переїзди, захоплення спортом і т. д. Не переобтяжуйте розповідь деталями про захист диплому та перше місце праці. Найбільш доцільно окреслити свіжі досягнення у професійній сфері, закцентувати увагу на останньому місці роботи, функціональних обов’язках, повести мову про участь в інноваційних проєктах, охарактеризувати власні доробки тощо. Ці кілька речень повинні бути максимально співзвучні з посадою, яку хочете обійняти, адже так працедавець зрозуміє, що ви володієте потрібними навиками, вмієте їх застосовувати на практиці, впораєтеся із пропонованими завданнями.

Врахуйте й те, що під час кваліфікаційного інтерв’ю слід оперувати яскравими прикладами із професійної діяльності, якими ви пишаєтеся і які можуть характеризувати вас як відмінного спеціаліста. Аби краще продемонструвати роботодавцю власні компетенції, можна скористатися технікою STAR (https://bit.ly/3zCduKU ).

Розмовляючи з потенційним керівником, будьте лаконічні у висловлюваннях, стисло та доступно викладайте думки. Відповіді на запитання повинні займати кілька хвилин, а наведені аргументи слугувати доказом до сказаного. Тому, перш ніж йти на зустріч з працедавцем, добре підготуйтеся до співбесіди, обдумайте відповіді на каверзні запитання, ще раз проведіть репетицію діалогу, а головне – налаштуйтеся на позитив.

Більше підказок про те, як успішно презентувати себе на співбесіді – за посиланнямhttps://bit.ly/3xOTzXK. Багато цікавого щодо аспектів ведення діалогу з працедавцем – у розважально-освітньому серіалі «Пошук роботи», що розміщений на профіліhttps://www.facebook.com/ToonUA. Безкоштовні консультації з цього питання – за тел. (032)2330434 або через месенджер профілю «Профорієнтаційний віртуальний клуб «Професійна кар’єра» Львівської ОСЗ» у соціальній мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/LvivProforientation/).

 

Стрийський центр зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту