Топ теми:

Від початку цього року 128 працедавців області отримали 2,1 млн грн компенсації за працевлаштування ВПО

23 Квітня 9:09

Станом на 16.04.2023 року 139 суб’єктів господарювання подали документи для призначення компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 169 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними.
Для реалізації урядової програми Львівська область профінансована на суму 2,1 млн. грн. Ці кошти вже надійшли на рахунки підприємств, де працюють переселенці.
Більшість тих, хто звернувся за допомогою, становили працедавці Львова, Дрогобича та Стрия. За галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання витрат з оплати праці подали суб’єкти господарювання заклади оптової та роздрібної торгівлі, переробної промисловості (виробництво), тимчасового розміщування й організація харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.
Щоб отримати компенсацію, що надається у розмірі 8 тис. грн упродовж трьох місяців з дати працевлаштування ВПО (за забезпечення роботою переселенців з інвалідністю – до 6 місяців), слід не раніше ніж через 5 днів після укладення трудового договору (у т. ч. за сумісництвом) з внутрішньо переміщеною особою подати через портал «Дія» або в паперовій формі до підрозділів Львівського ОЦЗ заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком, відомості про працівників, які є застрахованими особами, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Встановлений переселенцям розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний.
Урядова програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення, однак вона не поширюється на установи на організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування.
Завдяки фінансовому стимулюванню роботодавців за цією компенсаційною програмою переселенці мають змогу швидше знайти офіційну роботу, адаптуватися на новому місці, фінансово забезпечувати себе й свою родину, а працедавці економлять власні кошти.
Довідково: Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб  –  сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.
Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні  – сплаучується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.

 

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту