Топ теми:

З 01 жовтня 2022 року зросла мінімальна заробітна плата та розмір ЄВ для ФОП

12 Жовтня 15:26

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01 жовтня 2022 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата, яка становить  6700,0 грн. (було 6500,0 грн.).
Вказане підвищення  передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2022рік». Збільшення мінімальної заробітної плати вплинуло на збільшення мінімального розміру ЄВ із заробітної плати працівників та  з доходів самозайнятих осіб (за себе). Відтак, з 01 жовтня 2022 року мінімальний страховий внесок становить 1474,0 грн., адже розмір ЄВ (22%) розраховується від  мінімальної заробітної плати. Якщо до 01 жовтня 2022 року  мінімальна зарплата була 6500,0грн., то ЄВ складав 1430,0грн., а зростання з 01 жовтня  мінімальної заробітної плати на 200,0грн. вплинуло на збільшення мінімального страхового внеску на 44,0грн.
Звертаємо увагу, що зростання розміру мінімальної заробітної плати з 01 жовтня не змінює ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп. Так, ставки єдиного податку для І групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до
розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року , а для ІІ групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, а ІІІ групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для ФОП, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
– для І групи платників єдиного податку – не більше 10 % розміру прожиткового мінімуму;
–  для ІІ групи платників єдиного податку – не більше 20 %розміру мінімальної заробітної плати.
Залишаємось на зв’язку: Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua

 

Стрийська ДПІГУ ДПС у Львівській області

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту