Топ теми:

Закон 3219: Запроваджено окремі положення щодо оподаткування податком на прибуток «перехідних» операцій, розпочатих у період сплати ЄП та завершених у період сплати податку на прибуток підприємств

5 Вересня 11:51

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 №3219, з 01 серпня 2023 року юридичні особи, які скористалися спрощеною системою з особливостями оподаткування, мають повернутися на попередню систему оподаткування.
З метою усунення подвійного оподаткування операцій з відвантаження (надання) товарів (робіт, послуг), які були розпочаті в період сплати єдиного податку та завершені в період сплати податку на прибуток підприємств, змінами до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) запроваджено окремі положення, що врегульовують питання оподаткування податком на прибуток підприємств таких «перехідних» операцій, та викладено у новій редакції пункт 4-1 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Звертаємо увагу, що положення нової редакції п. 4-1 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ застосовуються до операцій, які будуть здійснюватись починаючи з 01 серпня 2023 року.
Зокрема, фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, вартість яких згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності визнано у складі доходу під час перебування на такій системі. Водночас фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування.
Фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду зменшується на суму доходу, визнаного згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у вигляді вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) у такому періоді в частині суми їх попередньої (авансової) оплати, отриманої під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування, та оподаткованого єдиним податком. Водночас фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих), що врахована у податковому (звітному) періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Крім того, у разі отримання під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування попередньої (авансової) оплати частини вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) надалі у звітному (податковому) періоді перебування такого платника на сплаті податку на прибуток підприємств, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму частини собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у такому періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, яка належить до собівартості таких товарів (робіт, послуг), як належить сума такої попередньої (авансової) оплати до загальної вартості таких відвантажених (наданих) товарів (робіт, послуг).
Норми п.4-1 підрозд.4 розд. ХХ ПКУ поширюються на всіх платників, які перебували на спрощеній системі оподаткування та повертаються на сплату податку на прибуток підприємств, у тому числі на платників, які тимчасово перейшли на таку систему відповідно до п.9 підрозд. 8 розд.ХХ «Перехідні положення» ПКУ, з 01.08.2023.
Зазначені коригування застосовуються незалежно від того, чи прийняв платник відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, відповідно до п.п.140.4.8 п. 140.4 та п.п.140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ).
Також зазначені коригування не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку ІУ групи.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту