Топ теми:

Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори

10 Грудня 13:46

Для забезпечення виконання своїх функцій, створення належного життєвого середовища для населення громади, органи місцевого самоврядування повинні мати у своєму розпорядженні достатні фінансові ресурси, основу яких складають кошти відповідних бюджетів. Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори.

В Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що місцеві бюджети мають бути достатніми щодо здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень для забезпечення мешканців відповідних громад якісними публічними послугами.

Надходження місцевих податків і зборів забезпечує проведення соціальної політики вирівнювання рівнів соціального та економічного розвитку територій, а також комплексного розвитку територій. Таким чином, основне призначення місцевих податків і зборів полягає у створенні необхідної фінансової бази для місцевого самоврядування.

Вся система фінансування соціальної інфраструктури, комунально-побутового обслуговування населення, здійснення заходів по благоустрою, забезпечення санітарного та екологічно чистого навколишнього середовища, капітальних ремонтів житла, доріг та ряду інших заходів, здійснюється через місцеві органи влади. Саме місцеві податки і збори становлять основну дохідну статтю бюджетів територіальних громад міст, селищ, сіл та їх об’єднань і направляються на підтримку та розвиток місцевої інфраструктури.

Враховуючи викладене, з метою уникнення додаткового навантаження у вигляді нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату, звертаємося до платників податків своєчасно та у повному обсязі виконувати зобов’язання щодо сплати усіх податків, зборів та платежів, зокрема податку на майно, земельного податку.

Станом на 01.11.2021 року заборгованість по майнових податках становила 35 млн.грн., що для громади досить значна сума. Просимо проявити свідомість та громадянську позицію у виконанні своїх конституційних  обов‘язків.

Відділ економічного розвитку та стратегічного планування

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту