До уваги керівників підприємств та закладів! Про організацію лабораторного та інструментального контролю на території громади
![До уваги керівників підприємств та закладів! Про організацію лабораторного та інструментального контролю на території громади](https://stryi-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/5a1a8db217fd5.jpg)
Враховуючи лист Стрийського районного відділу Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» від 15.12.2021 № 2691/5-1, звертаємо увагу керівників підприємств та закладів, розташованих на території громади, що санітарним законодавством передбачено організацію та проведення виробничого лабораторно-інструментального контролю, зокрема:
– згідно з Законом України «Про питну воду, питне водопостачання», державними санітарними нормами та правилами «гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», підприємства питного водопостачання (водо-каналізаційні господарства) повинні здійснювати заходи щодо забезпечення нормативів питного водопостачання та дотримання державних стандартів у сфері питної води та питного водопостачання з забезпеченням громади якісною водою;
– власники місць масового відпочинку населення, де є відкриті водойми, зобов’язані проводити дослідження води відкритих водойм, питної води, грунтів пляжів на відповідність вимогам законодавства;
– власники об’єктів харчування (в т.ч. їдалень шкільних та дошкільних навчальних закладів) повинні забезпечити проведення лабораторного контролю харчових продуктів, води, змивів з поверхонь відповідно до системи управління безпечності харчових продуктів ХАССП;
– лабораторні дослідження та гігієнічне навчання для закладів побутового обслуговування регламентовано ДСанПіН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів».
Окрім цього необхідність проведення лабораторних досліджень передбачена Національним планом заходів щодо неінфекційних захворювань та обласного Комплексного плану і програм щодо попередження інфекційних захворювань серед населення.
Проведення виробничого лабораторного контролю за факторами середовища життєдіяльності сприяє виявленню та попередженню шкідливого впливу цих факторів на організм людини, запобігає виникненню захворювань.
Служба з питань торгівлі, побутового обслуговування
та захисту прав споживача
виконавчого комітету Стрийської міської ради