Топ теми:

Грошова допомога на оренду житла для ВПО від чеської гуманітарної організації «Людина в біді»

21 Листопада 15:06

Проєкт з надання грошової допомоги на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб,
які проживають на територіїнаступних громад Львівської області :
Дрогобицької, Стрийської, Новороздільської, Бориславської, Львівської.
Проєкт реалізується чеською гуманітарною організацією «Людина в біді»
за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України.

Проєкт ставить на меті покращити умови проживання внутрішньо переміщених домогосподарств з постраждалих регіонів України, які на цей час мешкають в місцях тимчасового проживання та/або проживають в незадовільних умовах, надає можливість переїхати до районів більш сприятливих для працевлаштування, відновлення джерел доходу та підвищення стійкості до кризових ситуацій надалі.

 

Грошова допомога покриває щомісячні витрати на оренду та комунальні платежі протягом 6-ти місяців. Для домогосподарств ВПО, які планують переїхати в інше житло, передбачена додаткова виплата у розмірі 5000 гривень (ця сума може бути використана на витрати, пов’язані з переїздом, пошуком нового житла, оплату агентських послуг тощо) .

 

Хто має право?
Програма розрахована тільки на внутрішньо переміщені домогосподарства від 3-х осіб, які переїхали з постраждалих в результаті воєнних (бойових) дій територій України.
Якщо домогосподарство належить до наступних категорій:
 Домогосподарства ВПО, які проживали на території громад, розташованих в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації.
 Домогосподарства ВПО, які знаходяться під загрозоювиселення з місця тимчасового проживання, де наразі проживають.
 Домогосподарства ВПО, яким загрожує виселення з їхнього поточного житла.
 Домогосподарства ВПО, які проживають в незадовільних умовах (таких як, площа проживання на одного члена домогосподарства – менша ніж 7,5 м., відсутні водопостачання, санітарні умови, джерело опалення та інше).
При виборі одержувачів допомоги пріоритет надаватиметься (АЛЕ НЕ ОБМЕЖУВАТИМЕТЬСЯ) домогосподарствам, які мають у складі:
• 3-є та більше дітей, віком до 18 років;
• домогосподарство з одним опікуном або одним з батьків.
• вагітних/жінок які годують;
• домогосподарство, які приймають задокументованих дітей без супроводу дорослих;
• маломобільних осіб, людей з хронічними захворюваннями та групою інвалідності;
• домогосподарства ВПО, у яких внаслідок воєнних (бойових) дій після 24.02.2022 частково або повністю постраждало власне житло.

 

Як зареєструватися?
 Для участі в програмі необхідно заповнити анкету та надіслати/або віддати особисто співробітнику організації до 10 грудня 2023 року .
 Очікуйте відповідь від організації впродовж60днів після закінчення терміну реєстрації на ваш контактний номер телефону.
Звертаємо Вашу увагу на те, що реєстрація не гарантує отримання допомоги. Рішення про надання гранту приймається фаховою комісією з впровадження грошових програм. Кількість грантів обмежена!
У разі перемоги в конкурсіВам необхідно:
 За запитом організації надати документи, що підтверджують Вашу особу та членів домогосподарства, вразливість та інше.
 Якщо плануєте переїхати в нове житло,необхідно впродовж14 днівзнайти (орендувати) придатне для проживання вашогодомогосподарства житло в межах зазначених вище громад.
 Взяти участь у спільному візиті на майбутнє місце проживання (представник домогосподарства, спеціалістипроєкту організації «Людина в біді», за потребиорендодавець або представник рієлторського агентства).
 Надати організації договір оренди, укладений з орендодавцем терміном щонайменше на 6 місяців.
 Укласти договір про надання фінансової благодійної допомоги з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді».

 

 

Розмір відшкодування залежить від кількості членів домогосподарства та складає:

 максимум до 10 000,00 грнв місяць (Львівська область) тадо 13 000,00 грн (м.Львів) в місяць (включаючи вартість комунальних послуг), якщо в домогосподарстві п’ятеро та більше осіб;
 максимум до 9 000,00 грн в місяць (Львівська область) та 12 000,00 грн в місяць (м.Львів)(включаючи вартість комунальних послуг), якщо в домогосподарстві чотири особи ;
 максимум до 8 000,00 грн в місяць (Львівська область) та11 000,00 грн в місяць (м.Львів)(включаючи вартість комунальних послуг),якщо в домогосподарстві три особи.
Одноразову виплату у розмірі 5000 грн (ця сума може бути використана на витрати, пов’язані з переїздом, пошуком нового житла, оплату агентських послуг тощо).
Допомога надається у вигляді двох платежів (траншів) та зараховується на банківській рахунок отримувача допомоги.
1-й платіж компенсує вартістьпершого, другого місяця оренди, гарантійного внеску*, а також додаткову виплату у розмірі 5000 грн, якщо домогосподарство переїжджає до нового житла;
2-й платіж компенсує вартість третього, четвертого та п’ятого місяця оренди (враховуючи вартість комунальних витрат).
*За умовами гарантійний внесок в подальшому використовується як компенсація за шостий місяць оренди.
Звертаємо Вашу увагу на те,що допомога виплачується за умови виконання одержувачем в повному обсязі взятих на себе зобов’язань згідно з договором оренди.
Вимоги до орендованого житла
 Орендоване житло не має бути місцем тимчасовогопроживання внутрішньо переміщених осіб, гуртожитком чи іншим закладом тимчасового проживання.
 Орендоване приміщення повинно мати міцну конструкцію і не знаходитися в аварійному стані. Рекомендована площа 13,65 м2 на одну особу (згідно зі статтею 47 Житлового кодексу України).
 Орендоване приміщення має бути оснащене системою опалення, електропостачанням, вентиляцією, а також системою водопостачання та водовідведення.
 Орендоване приміщення повинно бути обладнане мінімумом побутової техніки – холодильником, газовою/електричною плитою, водонагрівачем, пральною машинкою, меблями.

 

 

Особливі потреби: будинки, в яких будуть проживати люди з обмеженими можливостями пересування, повинні враховувати необхідність забезпечення того, щоб кожен міг отримати доступ в приміщення та пересуватися всередині самостійно, а також використовувати туалети, душові, раковини та інше. Рекомендуємо вибирати квартири переважно на нижніх поверхах у разі багатоповерхових будинків або додатково перевіряти наявності та роботи ліфта.
Рекомендовано орендувати житло в місцях з близькою доступністю до закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту, магазинів та громадського транспорту. З міркувань безпеки рекомендується орендувати житло з наявним бомбосховищему межах пішохідної доступності.

 

 

Грошова допомога на оренду житла для ВПО

від чеської гуманітарної організації «Людина в біді» за фінансової підтримки

Гуманітарного фонду для України

в межах реалізації проєкту «Надання невідкладної допомоги для підготовки до зими

постраждалим від конфлікту громадам, та підтримка громад на звільнених територіях»

 

Грошова допомога покриває щомісячні витрати на оренду та комунальні платежі у розмірі до 13000 гривень на місяць протягом 6-и місяців.

Для домогосподарств ВПО, які планують переїхати в нове житло, передбачена додаткова виплата у розмірі 5000 гривень (ця сума може бути використана на витрати, пов’язані з переїздом, пошуком нового житла, оплату агентських послуг тощо)

Хто має правоотримати допомогу?

Проєктрозрахований тільки на внутрішньо переміщені домогосподарства від трьох осіб з постраждалих в результаті воєнних (бойових)дій територій Українита надає можливість переїхати

до більш сприятливих населених пунктів в межах

Дрогобицької, Стрийської, Новороздільської, Бориславської громад  Львівської області

Якщодомогосподарстваналежать до наступнихкатегорій:

 • Домогосподарства ВПО, які проживали на території громад, розташованих в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації.
 • Домогосподарства ВПО, які знаходяться під загрозою виселення з місця тимчасовогопроживання, де наразі проживають.
 • Домогосподарства ВПО, якимзагрожуєвиселення з їхнього поточного житла.
 • Домогосподарства ВПО, які проживають в незадовільних умовах (таких як, площа проживання на одного члена родини – менша ніж 7,5 м., відсутні водопостачання, санітарні умови, джерело опалення та інше).

При виборі одержувачів допомоги пріоритет надаватиметься(АЛЕ НЕ ОБМЕЖУВАТИМЕТЬСЯ) домогосподарствам, які мають у складі:

 • троє та більше дітей, віком до 18 років;
 • з одним опікуном або одним з батьків.
 • вагітних/жінокякі годують;
 • домогосподарства, які приймають задокументованих дітей без супроводу дорослих;
 • маломобільних осіб, людей з хронічними захворюваннями та групою інвалідності;
 • домогосподарства ВПО, у яких внаслідок воєнних (бойових) дій після 24.02.2022 частково або повністю постраждало власне житло.

Як зареєструватися?

 • Для участі в проєкті необхідно заповнити заявку та надіслати її організації.

 

Заповнити анкету можна за посиланням http://surl.li/ngenh

або заповніть паперову форму  Анкети (анкету можна отримати в центрі тимчасового проживання там, де  ви мешкаєте)  до 01.12.2023 року включно.

 • Очікуйте відповідь від організації через 30 днів після закінчення терміну реєстрації на ваш контактний номер телефону.

Звертаємо Вашу увагу на те, що реєстрація не гарантує отримання допомоги.

Розмір грошової допомоги визначатиметься індивідуально.

Домогосподарства, які вже отримували або отримують грошову допомогу на орендну житла від чеської гуманітарної організації «Людина в біді», інших недержавних гуманітарних організацій, благодійних установ, міжнародних агенцій розвитку після 24 лютого 2022 року, можуть брати участь у проєкті, але не матимуть пріоритету у процесі відбору.

Залишити відгук про процес реєстрації, якість виконання проєкту та поставити інші питання можна звернувшись на безкоштовну гарячу лінію- 0 800 210 174 (пон.-четв. З 9.00 до 17.00, п’ятн. до 16-00),  Viber, Telegram, WhatsApp : 099 767 37 06 aбо надіслати лист на електронну адресу: hotline.ukr@peopleinneed.net

 

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту