Топ теми:

Відгук ТОВ «Українські геоінформаційні системи» щодо впровадження е-квитка для громади

21 Жовтня 17:00

Стрийська міська територіальна громада завершила у 2022 році впровадження e-квитка для пасажирів у всьому громадському транспорті. Попри складну економічну ситуацію в Україні, зумовлену агресією рф проти нашої держави, нова система оплати проїду (АСООП, AFC, Е-квиток) вже впродовж десяти місяців успішно працює.

Як розповів Стрийський міський голова Олег Канівець, впровадження електронної системи оплати проїзду розпочалось вперше ще у грудні минулого року, коли тестово, на перших 10-ти автобусних маршрутах, встановили валідатори. Але, вже на початку поточного року, розробник ТОВ «Українські геоінформаційні системи» дообладнав цю унікальну систему, й на інших транспортних засобах які обслуговують Стрийську ОТГ.

«Приємно, що завдяки прогресивній, молодій та фаховій команді розробників, маємо на Стрийщині один із яскравих прикладів діючих е-сервісів в Україні. Впевнений, що така співпраця стане корисною й для інших громад, а ми – радо готові поділитися цим досвідом», – зауважив Олег Канівець.

ТОВ «Українські геоінформаційні системи» – компанія розробник, яка вузько спеціалізується на системах управління громадським транспортом в комплексі з АСООП. Ми перша компанія в Україні, що використовує відкритий GTFS протокол, (міжнародний стандарт відкритого джерела даних). За допомогою нашої системи управління громадським транспортом TREK здійснюється контроль та управління, в режимі реального часу, за парком транспортних засобів та їх роботою на маршрутах. Унікальний комплекс системи оплати проїзду на Стрийщині, працює одночасно як із тарифними сітками, так і з багатьма ОТГ та адміністраціями різного рівня. Таким чином, окрім обліку пільгових поїздок та різноманітних форм оплати проїзду, цей комплекс може керувати автобусами на маршруті, повідомляючи водію у режимі онлайн про випередження чи відставання від графіку та іншу необхідну в роботі інформацію. Також, варто підкреслити що дана система Е-квитка є повністю українською розробкою, а її унікальність значно випереджає час навіть європейських інтеграторів AFC систем.

«Співпраця щодо впровадження е-квитка у Стрийській міській територіальній громаді не була б такою дієвою, якби не бажання змін в громаді. Це цікавий досвід для нас, адже нова система оплати проїзду покращила якість надання транспортних послуг не тільки, для майже 100 тис. Стриян так і для мешканців інших громад , які використовують дану систему. Часінтеграціїнашогорішення, прибажанніідопомозіорганівмісцевогосамоврядуваннястановить 8-12 місяців, тобтореальнозаодинкалендарнийріквпровадитиелектроннийквитоквпринципівмайжевлюбій, зарозміром,  територіальнійгромаді», – підкреслив розробник.

На Стрийщині також створено умови для пільгових категорій громадян. Зокрема, з 1 липня 2022 року, безкоштовний проїзд пільговиків у громадському транспорті став можливим лише за наявності персоналізованих соціальних карток «Socium», завчасно виданих у ЦНАПах. Для інших категорій населення оплата проїзду за допомогою транспортної картки або телефону стала можливою з кінця серпня цього року, розрахунок банківською картою стане доступним у наступному році. Інтеграція системи Е-квиток велась паралельно до друку і видачі соціальних карток. Це значно прискорює інтеграцію системи.

Нагадаємо, що ініціатива впровадження е-квитка реалізована Стрийською територіальною громадою спільно з ТОВ «Українські геоінформаційні системи» та перевізником Стрийським АТП.Долучайтесьдоєдиногоукраїнськогоелектронногоквитка!

 

Прес-служба

ТОВ «Українські геоінформаційні системи»

press@ua-gis.com

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту