У Стрию визначились із пам’ятником о.Остапу Нижанківському

15 Червня 12:14

Відбулося засідання журі конкурсу на визначення кращої проектної пропозиції щодо спорудження пам’ятника отцю Остапу Нижанківському.
На участь у конкурсі зареєструвалося п’ять учасників. Вони подали на розгляд журі графічну частину свого проекту та макет. Пам’ятник розглядали у комплексі з громадським простором.
Після тривалих обговорень журі обрало переможців. Їм передбачені грошові премії (загальний фонд 36 тис.грн). Над всіма проектами працювати авторські колективи.
І місце – Юрій Кляпетура, Сергій Кляпетура, Владислав Бец (Стрий);
ІІ місце – Олександр Ярема, Ангеліна Єфименко, Любомир Сакалош (Львів);
ІІІ місце – розділили два колективи зі Львова.
Керівники Володимир Лаврін та Максим Кучірка.
Проект, який переміг: скульптура виконана у бронзі, ліва рука отця торкається столика, на якому стоять скрипка і підсвічник, права рука благословляє. Існуючі насадження збережені. Передбачені місця для відпочинку та фонтан.
Нагадаємо, наріжний камінь пам’ятника перед храмом Св.Якова, (вул.Шевченка) освятив ще у 2021 році Блаженніший Святослав.
Роботи можна оглянути у каб. 38 Стрийської міської ради.