31.07.2020, 12:56

Звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців можна через Інтернет

З 1 липня 2020 року набрали чинності положення Виборчого кодексу України щодо можливості подання електронних звернень виборцями для уточнення інформації Державного реєстру виборців.

З огляду на це Центральна Виборча Комісія 25 червня 2020 року прийняла постанову №121 «Про Порядок надсилання виборцем заяв, запитів, передбачених статтями 19 – 21 Закону України «Про Державний реєстр виборців», із використанням мережі “Інтернет», а 8 липня 2020 року прийнято постанову №135 «Про введення у дослідну експлуатацію електронних сервісів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців».

Таким чином вже зараз кожен виборець, який користується електронною поштою, може за допомогою сервісу «Кабінет виборця» перевірити своє включення до Державного реєстру виборців. Якщо ж виявиться, що виборець не включений до Державного реєстру виборців або включений з неточними ідентифікаційними чи іншими даними, то скориставшись електронним підписом можна подати звернення до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців. Перелік організацій, які мають право на виготовлення електронного підпису подано на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію та наближення місцевих виборів рекомендуємо користуватись Інтернет-сервісами для звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців. За період з 1 січня по 31 липня 2020 року свої дані через сервіс «Кабінет виборця» перевірили 9 мешканців міста Стрия. У двох випадках для перевірки було внесено некоректні дані. Просимо уважно вносити дані при використанні «Кабінету виборця».

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Зображення з сайту Апостолівської міської ОТГ