26.06.2020, 13:16

Шановні громадяни! Не погоджуйтесь на зарплату в «конверті» - подбайте про своє майбутнє!

Вимагати від роботодавців виплачувати заробітну плату відповідно до чинного законодавства – прозоро і чесно, не погоджуватись на виплату її в «конвертах». Про це в черговий раз нагадують мешканцям Стрийщини в Стрийському управлінні ГУ ДПС у Львівській області.

Звертаємо увагу, що погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, одержуючи заробітну плату «у конвертах» найманим працівникам необхідно чітко усвідомлювати, що вони позбавляють себе:

• гарантованого розміру заробітної плати;
  • права на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати;
  • права на оплату лікарняного;
  • права на отримання пенсії чи достроковий вихід на пенсію, при шкідливих умовах праці;
  • права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;
  • права на допомогу по безробіттю;
  • права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
  • права на зарахування виробничого стажу, тощо.

Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:

• в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;
  • відмові оплати праці за виконану роботу;
  • недодержання зобов’язань роботодавця, тощо.

Принагідно звертаємо увагу роботодавців, на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність.

Сектор забезпечення роботи Стрийського управління ГУ ДПС у Львівській області