10.01.2019, 09:16

Стартувала кампанія «Декларування доходів громадян – 2019»!

Стрийське управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 01 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року.

Згідно чинного законодавства обов’язок щодо подання річної Декларації про майновий стан і доходи виникає у громадян, якщо вони у 2018 році отримували:

• окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2018 року не утримувався податок на доходи фізичних осіб;
  • доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • іноземні доходи;
  • інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2019 року річну податкову Декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2018 року, а також нарахувати та сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18 відсотків до 1 серпня 2019 року та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2019 року.

За вибором платника податків декларація подається за місцем його податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

«Декларувати свої доходи – це обов’язок громадян, який прописаний статтею 67 Конституції України. Відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, поділяються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію та осіб, які мають право подати декларацію добровільно у разі реалізації права на податкову знижку. Загалом декларування доходів є загальноприйнятим цивілізованим правилом , яке приносить додаткові кошти до бюджету і додає сумління у сплаті податків», зазначив начальник Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області Тарас Левицький.

Зазначимо, що Декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (набув чинності 31.12.2017).

Сектор організаційного забезпечення Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області