11.09.2018, 13:36

Відбулась зустріч з представниками бізнесу

У Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася чергова зустріч за участі представників малого та середнього бізнесу, під час якої обговорено актуальні питання щодо наповнення дохідної частини бюджету, легалізації заробітної плати та новацій які запроваджуються в ході реалізації експериментального проекту, затвердженого в.о.голови Державної фіскальної служби України М.В.Проданом 27.06.2018 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій».

У ході зустрічі начальник інспекції Роман Гладій надав ґрунтовне пояснення щодо експериментального проекту. Роман Михайлович наголосив , що Уряд спрощує систему реєстрації розрахункових операцій, аби зменшити адміністративні витрати бізнесу і детінізувати розрахунки, це дає можливість підприємствам встановлювати реєстратори розрахункових операцій (РРО) на мобільні телефони, планшети і персональні комп’ютери.

Що виграє бізнес від цієї новації?

Спрощується реєстрація. Зараз на реєстрацію касових апаратів витрачається багато часу і зусиль – до п’яти робочих днів, включаючи візити до органів ДФС та ЦСО. При цьому необхідно оформити заяву із 6 додатками.

Нова система передбачатиме оn-line реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів.

Ліквідується стаття витрат на встановлення і обслуговування РРО. Вартість РРО, які зараз представлені на ринку касової техніки, є високою – від 4 до 20 тисяч гривень. Щонайменше 200 гривень на місяць для кожного РРО коштують послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО. Підприємства також мають витрачатися на технічне обслуговування та ремонт РРО.

Всі кейси системи будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування.

Підприємства та підприємці , які використовують РРО, можуть і надалі проводити розрахункові операції через них. Або ж скористатися новою системою, яка може встановлюватися і підтримуватися будь-яким пристроєм – персональні комп’ютери, планшети, смартфони.

Система передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з електронним кабінетом продавця.

Нова система працюватиме цілодобово, кожен день, у вихідні та святкові дні.

Є можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами.

Не передбачає подання та обробки паперових документів. У той же час система відповідає всім вимогам захисту інформації.

Мінімальна затрата часу на процес фіскалізації.

Традиційні РРО друкують лише паперові чеки, потребують наявності друкуючого пристрою та відповідних витратних матеріалів. Нова система передбачає виключно оn-line реєстрацію пристрою через Електронний кабінет і оn-line передачу (отримання) даних. Система також дозволяє формувати електронні чеки – чек генерується, реєструється в системі ДФС і доповнюється QR-кодом, після чого передається на пристрій. Інформація про чек (його фіскальний номер та QR-код) зберігаються в системі та будуть доступні для перегляду в Електронному кабінеті платника як продавця, так і покупця.

Роман Гладій зауважив, що запроваджений експеримент не змінює законодавчих норм і не розширює коло суб’єктів господарювання, які зобов’язані використовувати РРО. За чинними на сьогодні законодавчими нормами від використання касових апаратів звільняються платники єдиного податку – фізичні особи із обсягом річного доходу до 1 мільйона гривень. Відповідно, ця категорія «спрощенців» не зобов’язана встановлювати нову систему реєстрації розрахункових операцій.

Посадовець ознайомив присутніх з підсумками роботи інспекції в напрямку забезпечення надходжень до бюджетів регіону.

На завершення зустрічі учасники отримали вичерпні відповіді на запитання. Начальник Стрийської ОДПІ Роман Гладій висловив подяку учасникам зустрічі та запевнив, що думка представників бізнесу є важливою в діяльності фіскальної служби.

Сектор організації роботи Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області