03.03.2015, 17:52

Декларуємо доходи від здачі в оренду власного нерухомого майна та іноземні доходи

Стрийська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до норм Податкового Кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) визначений у порядку, встановленому Кодексом. Даним порядком встановлено, що податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар. Якщо ж орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету, а суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Звертаємо увагу, що така декларація подається орендодавцем до 1 травня 2015 року, в податковий орган за місцем проживання (реєстрації).

Отримати більш детальну інформацію з питань оподаткування доходів, отриманих від здавання в оренду власного нерухомого майна та декларування доходів можна в Центрі обслуговування платників Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Стрий, вул. Сколівська,7, зал №3 або в телефонному режимі: (03-245)-5-20-48, 5-56-67.

Якщо громадянин України, який тимчасово працює за кордоном та отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію та сплатити податок на доходи фізичних осіб. Останній день подання декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2015 року.

Практичну допомогу із заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, а також необхідні консультації громадяни завжди можуть отримати в Центрі обслуговування платників Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Стрий, вул. Сколівська,7, зал №3 або в телефонному режимі: (03-245)-5-20-48, 5-56-67.

Сектор комунікацій Стрийської ОДПІ