У Стрию проведуть віче пам’яті з нагоди 74-річчя з дня розстрілу членів ОУН в районі Марцинівки

2 Квітня 15:18

Це ще одна із трагічних сторінок нашого міста в боротьбі за державність. Трапилась подія 4 квітня 1950 року. Енкаведисти викрили криївку, що знаходилася в Стрию у будинку місцевого жителя Дмитра Федорківа (вул. Сколівська, 13). У криївці перебували референт Служби Безпеки ОУН Василь Шеванюк «Сатурн» та провідник Стрийського надрайону ОУН Петро Друль «Бір». Вони відмовилися здаватися, відкрили вогонь по нападниках та обоє загинули у перестрілці. Будинок Федорківих повністю знищили, а тіла загиблих підпільників енкаведисти забрали з собою. Їхнє місце поховання невідоме і досі.
Зараз на місці загибелі героїв встановлений хрест з меморіальною табличкою.
Згадаємо разом подвиги наших пращурів, які віддали життя в боротьбі за встановлення Української соборної самостійної держави. Віче відбудеться 4 квітня о 12.00 год. біля хреста (р-н Марцинівки).