Сьогодні Україна відзначає День Соборності
![Сьогодні Україна відзначає День Соборності](https://stryi-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/421872073_691300959841769_1896127823018403020_n.jpg)
Сьогодні Україна відзначає День Соборності, 105 річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
22 січня 1919 року відбулося урочисте об’єднання всієї України. У цей День українці творили свою історію.
50 тис людей у центрі Києва. На всіх будинках майоріли українські прапори, а на балконах були вивішені килими й полотна з українськими візерунками. Ялинкові гірлянди переплітались національними стрічками. Було чути гарматні постріли з Печерська та дзвони з дзвіниці Івана Мазепи. Перший український національний хор та інші хори співали гімн. А під звуки шести духових оркестрів йшли парадом українські війська. Народ на всі груди вигукував «Слава Україні». Цей день назавжди залишиться в історії України, як епохальний.
Ця Злука тривала недовго. У цей час більшовики вже були у Харкові, Чернігові та Полтаві. У липні поляки окупували Галичину, а наприкінці літа до Києва увійшли деніківці. Відтак Україну розтерзали. І почався довгий і кривавий шлях до Незалежності.
Однак саме Акт Злуки заклав незворушні підвалини ідеї соборності, дав наснагу на багаторічну боротьбу, яка триває досі.
Віримо у перемогу!
Слава Україні! Слава воїнам ЗСУ!