Стрий відвідали представники міжнародних організацій, які фінансували та підтримували реалізацію проєкту зі створення муніципального бізнес-центру
Понад 2000 м.кв. простору відремонтували та відреставрували, щоб створити бізнес-центр, що стане новою платформою для співпраці органів місцевого самоврядування, бізнесу та громади, а також підтримки підприємництва, релокованих компаній, стартапів та освітніх ініціатив.
Це стало можливим завдяки проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), який фінансував уряд Німеччини та впроваджувала компанія GIZ спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Ремонтні роботи ще тривають, але гості вже змогли оглянути виконання основних робіт, а в новому конференц-залі — привітати команду проєкту та всіх його учасників з досягнутими результатами.
Міський голова Олег Канівець подякував партнерам за те, що повірили в нашу громаду і підтримали її економічний розвиток разом з 11 іншими містами, які брали участь у проєкті SRER.
Валерія Колесніченко, регіональна проєктна координаторка GIZ Україна відзначила: «Завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини Стрий отримав сучасний бізнес-простір, який невдовзі має наповнитися бурхливим життям. Цей проєкт об’єднав людей, ідеї та можливості, створюючи передумови для економічного відновлення та нових перспектив для міста. Вірю, що стрияни не зупиняться в розвитку цього простору, а він, у свою чергу, стане точкою опори та зростання для місцевої економіки».
«Важливість проєктів, що підтримують економічне відновлення та розвиток, полягає в тому, що саме вони сприяють формуванню економічної стійкості громад, а відтак — суспільства в цілому. ПРООН продовжить підтримувати економічне відновлення українських громад. Бажаю громаді Стрия, насамперед її бізнес-спільноті, максимально використовувати можливості нової інфраструктури, яка має стати місцем співпраці та співтворення», — звернувся до учасників події Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми з розвитку регіонів, ПРООН в Україні.
Також у межах зустрічі виступили перші спікери бізнес-центру, які розповіли про шляхи розвитку підприємництва у часи війни задля підтримки української економіки. Дякуємо за виступи Андрію Мисіву, виконавчому директору групи компаній «Святий Шарбель»; Зіновію Карпінському, засновнику і генеральному директору ТзОВ «Екран»; Мирославу Карпінському, директору ДП «Екран-Вікносвіт», Тарасу Кицмею, підприємцю, науковцю, співзасновнику SoftServe.
Підписали на заході і перший меморандум з громадською спілкою «РЕ:БІЗ», яка покликана допомагати релокованому бізнесу. Дякуємо Анастасії Серовій та Анні Шевців. Попереду ще багато роботи, перш ніж у центрі завирує активне життя, але ми вже щиро вдячні проєктній команді міської ради, яка жила цим проєктом.
Простір створено в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Партнерами Проєкту виступили:
• Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», яка сприяла зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд.
• Бізнес-школа Smart People, яка сприяла мобілізації бізнес-спільнот у муніципалітетах-учасниках проєкту та працює над посиланням співпраці місцевої влади та бізнесів.
• Фонд Промприлад, що працював над стратегіями функціонування та розвитку інфраструктури, створеної у межах Проєкту.
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні GIZ Ukraine
Асоціація міст України