Активні програми служби зайнятості для ветеранів

10 Вересня 10:17

1.Гранти на безповоротній основі грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій (УБД), особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей
Подається заявка на отримання грантів  через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу.
Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.
Розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не перевищує:
1) для члена сім’ї у разі зобов’язання створити:
1 робоче місце – до 250 тис. грн включно;
2 робочих місця – понад 250 тис. і до 500 тис. грн включно.
2) для УБД та/або особи з інвалідністю внаслідок війни у разі зобов’язання створити:
1 робоче місце – до 250 тис. грн включно;
2 робочих місця – понад 250 тис. і до 500 тис. грн включно;
4 робочих місця – понад 500 тис. і до 1000 тис. грн включно.
Гранти надаються для покриття таких напрямів витрат як:
придбання меблів, обладнання, транспортних засобів;
закупівля ліцензійного програмного забезпечення;
закупівля свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану;
послуги з маркетингу та реклами;
орендна плата за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою.
плата за оренду обладнання;
придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування;
використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).
Більше про умови надання гранту – тут.
2. Програма надання компенсації у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, за працевлаштування безробітних, зокрема УБД.
Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, з числа:
осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
Термін працевлаштування – не менше ніж на рік.
Загальна тривалість виплати – 6 місяців (через місяць) впродовж року.
Розмір компенсації – 50 % фактичних витрат на оплату праці, але не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.
Детально про вимоги і умови програми надання компенсацій згідно з п. 2.1 – 2.3 дізнавайтеся тут.
3. Програма з надання роботодавцю компенсації за облаштування робочого місця для працівника з інвалідністю
Дія  цієї програми поширюється на роботодавців, які працевлаштували особу з інвалідністю I або II групи (яка є застрахованою особою) та облаштували для неї робоче місце.
Розмір компенсації:
до 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю I групи,
до 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю II групи.

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості