Виклики опалювального сезону у Стрийській громаді!
Зазвичай опалювальний сезон розпочинається в середині жовтня при середньодобовій температурі менше 8 градусів впродовж трьох діб.
Проте реалії воєнного стану вносять свої корективи.
Тепло в наших домівках та закладах медицини забезпечує КП “Стрийтеплоенерго”, тепло в закладах освіти та дошкілля частково КП “Стрийтеплоенерго” та самі заклади.
Отож:
1. КП «Стрийтеплоенерго» отримало недостатній ліміт на газ на жовтень 2025р. від держави. Без необхідного обсягу ресурсу підприємство не може забезпечити подачу тепла до будинків і бюджетних установ у повному обсязі — тобто для стабільного обігріву 24/7.
Що таке ліміти газу?
Ліміти — це обмежені обсяги природного газу, які держава дозволяє використати «Теплокомуненерго» в певний період для виробництва тепла (опалення, гарячої води).
На жовтень обсяг, виділений для нашої громади, покриває лише 4 дні роботи системи опалення.
Чому склалася така ситуація?
Через обстріли енергетичної інфраструктури держава змушена обмежено розподіляти газ по регіонах. Схожа ситуація спостерігається в багатьох громадах по всій країні.
2. Коли буде тепло у лікарнях і школах?
– Опалювальний сезон для установ соціальної сфери (лікарні, школи, садочки) у Стрийській громаді розпочнеться з наступного тижня.
– Більшість медзакладів використовують альтернативні джерела опалення — щепу, дрова тощо, тому проблем з теплом не буде.
– Деякі школи та дитячі садочки мають власні котельні або пічне опалення, що дозволяє їм самостійно регулювати початок опалювального сезону.
Проте договори на постачання газу для закладів освіти, які підписані з ТОВ “Нафтогазтрейдинг”, відповідно до постанови Кабміну, діють до 31.10.2025р. Тому зараз вся Україна в очікуванні продовження дії цієї постанови, оскільки не продовження – означає ризик в опалювальному сезоні.
Відповідно, централізоване теплопостачання для всіх об’єктів буде вмикатися поетапно, з урахуванням температурних показників та лімітів.
Сподіваємося, що з листопада буде затверджено нові, більші ліміти газу, що дозволить розпочати повноцінне теплопостачання для всіх житлових будинків громади.
Просимо з розумінням поставитися до ситуації. Про точну дату подачі тепла буде повідомлено окремо.