Топ теми:

Вимушено переміщені особи:від початку війни працевлаштовано 1,4 тис.переселенців

13 Червня 13:30

У січні-травні цього рокупослугами спеціалістів Львівського ОЦЗ з метою працевлаштування скористалися1558внутрішньо переміщених осіб, з них 1200 отримали статус безробітного у поточному році.
Спеціалістам обласної служби зайнятості вдалося забезпечити роботою 318переселенців, у тому числі 242 безробітних. В основному вони поповнили колективи закладів оптової та роздрібної торгівлі (23,2%), підприємства переробної галузі (22,7%),комусь пощастило знайти роботу у транспортній галузі (9,4%),сфері освіти (8,4%), на фірмах, що ведутьдіяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування(7,4%) тощо.
Станом на 01.06.2023 року роботу за посередництва служби зайнятості продовжували шукати 280безробітних з числа ВПО, 82,5%з котрих становили жінки.Більшість переселенців – 104 особи – це клієнти Львівської філії ЛОЦЗ, 54 – Стрийської, 43 – Дрогобицької, 23 – Золочівської, 22 – Самбірської, 19 – Червоноградської, 15 – Яворівської філій Львівського обласного центру зайнятості.
Загалом з часуповномасштабної війни за сприяння служби зайнятості роботою забезпечено1421 особу, що переїхала на Львівщину з районів ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій.
Нагадуємо, що служба зайнятості реалізовує дві програми, відповідно до яких за працевлаштування вимушено переміщених осіб працедавцям надається компенсація витрат з оплати праці. Однією із них, зокрема можливістю отримати відшкодування витрат з оплати праці у розмірі двох мінімальних заробітних плат цьогоріч скористалися 256 працедавців, що працевлаштували 621 ВПО. Інша програма поширюється на фірми і компанії, які забезпечують роботою ВПО з числа зареєстрованих безробітних. Розмір такої компенсації – фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, що встановлена законодавством. Загальна тривалість виплати – 6 місяців упродовж року.

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту