Асоціація міст України щодо реверсної дотації

2 Жовтня 10:42

Триває підготовка проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», в якому Міністерство фінансів України передбачило вилучення з бюджетів громад реверсної дотації.

У 2025 році вилучення передбачено на суму 12,9 млрд гривень у 199 територіальних громад.

Ті, хто сьогодні проти збереження реверсу в місцевих бюджетах, ослаблюють й все місцеве самоврядування.

Реверс дозволяє громадам фінансувати освіту й медицину, інфраструктуру, якою користаються навколишні громади, а після вилучення «військового» ПДФО дає можливість фінансувати швидку й цільову допомогу ЗСУ. В збереженні доходів муніципалітетів зацікавлені всі територіальні громади і це повинні усвідомлювати всі представники місцевого самоврядування.

Тому в проєкті Державного бюджету на 2025 рік Асоціація міст України відстоює також:
-забезпечення необхідним обсягом базової дотації;
-64% ПДФО в бюджетах всіх громад, хоча вводились вони як частина компенсації з різниці в тарифах, але сьогодні додаткові 4% дозволяють усім громадам пристосувати свої об’єкти до відключення електроенергії, готуватися до зими;
-повернення в бюджети всіх громад «силового» ПДФО (правоохоронні органи, ДСНС тощо);
-встановлення компенсації вилучення «військового» ПДФО в реальному розмірі, відповідному 2021 року;
-збільшення обсягу освітньої субвенції та розподіл її напряму кожній громаді;
-надання субвенції на облаштування укриттів;
-виділення субвенції на шкільні автобуси, безкоштовне харчування дітей;
-фінансування додаткової дотації громадам, пошкодженим внаслідок агресії рф;
-скасування заборгованості за безвідсоткові позики;
-забезпечення необхідного обсягу фінансування медицини
та багато іншого, про що зазначили на бюджетних консультаціях з Міністерством фінансів України 03 вересня 2024 року https://www.auc.org.ua/novyna/proyekt-derzhbyudzhetu-2025-v-parlamenti

Не всі позиції, які відстоює Асоціація міст України, стосуються всіх громад напряму – громади різні, з різними умовами та потребами.
Але посилення кожної з громад, робить сильнішим місцеве самоврядування й всю Україну.