Топ теми:

Безпека під час відключення електропостачання

30 Липня 10:22

Українці почали адаптуватися до щоденних відключень електроенергії, мета яких – зняти навантаження і підтримати енергосистему країни. Багато хто закупив різні прилади для освітлення, обігріву та приготування їжі в умовах відсутності електрики. Проте не всі з них безпечні. В регіоні почастішали випадки пожеж, пов’язаних із неправильним поводженням з електроприладами. Також трапляються вибухи газових балонів до компактних туристичних плит, які люди використовують для приготування їжі в домашніх умовах. Для безпеки Вас і Вашого оточення надаємо Вам декілька порад.
Бути обережними
Якщо залишаєте домівки на тривалий час, треба вимкнути всі електроприлади, якщо використовували газове обладнання або відкритий вогонь, впевнитися, що все погашено. Якщо ви вдома, і зникло світло, необхідно вимкнути електроприлади, особливо це стосується обігрівального обладнання та електроплит.
Одразу після відключення електрики варто вимкнути і витягти з розетки енергомісткі прилади (пральні машини, чайники, бойлери, електроплити). Це робиться для того, щоб стрибки напруги після відновлення електрики не вивели їх з ладу. Можна придбати спеціальні пристрої, які захищають техніку від перепадів. Також краще вимкнути світло.
Після відновлення електропостачання варто розподілити навантаження, вмикати електричні прилади по черзі. Якщо всі прилади включити одночасно, це може призвести до перевантаження мережі та повторного відключення світла.
Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни та водяні помпові станції, рекомендовано відключати їх від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Ці прилади треба включати в мережу за 20-30 хвилин після появи електроенергії.
Освітлення житла
Найперше потенційне джерело пожеж – свічки. З ними треба поводитися дуже обережно. У ДСНС радять використовувати невисокі стійкі металеві свічники. Ставити їх треба на стійку поверхню, ідеальне місце — стіл. Відстань між декількома свічками має бути не менше 10 см. Тримати запалені свічки краще на безпечній відстані від горючих матеріалів, а також подалі від дітей і тварин.
Не варто палити свічки до кінця – треба залишати недогарок довжиною 2-3 см. Запалені свічки не можна залишати без нагляду. Їх треба гасити перед тим, як вийти з кімнати чи перед сном, або ж коли вони практично догоріли до дна. А краще – замінити свічки ліхтарями.
Також варто пам’ятати, що свічка – це не засіб для приготування. Для розігріву їжі допустима експлуатація лише сертифікованих приладів.
Газові горілки
Люди, які живуть у багатоквартирних будинках і мають лише електроплити, почали купувати собі компактні туристичні горілки, які працюють на газових балонах. Це спрощує приготування їжі в умовах відсутності електрики. Проте треба дотримуватися низки правил, щоб користування цими приладами було безпечним.
Перед кожним використанням треба перевіряти цілісність газового балона. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити, наприклад, за допомогою мильного розчину. Варто пам’ятати, що газова горілка – це туристичний предмет, розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо він використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
Використання генераторів
Щодо генераторів, які українці почали активно закуповувати в якості джерела електроенергії, експерти радять використовувати їх лише поза домом, не запускати їх у будинку чи гаражі та не підключати до домашньої електричної системи. Відстань від генератора до вікон, дверей та гаражів має бути не менше 6 метрів.
Генератор треба тримати сухим та захищеним від дощу або затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом. Перед заправкою треба дати генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
Пічне опалення
Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.
Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.
На підлозі з горючих матеріалів, перед топковими дверцятами, прибийте металевий лист розміром 50х70 см.
Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.
Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.
Зберігання ПММ
Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами житлової зони.
Найбезпечніше зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом, з обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей.
Не допускайте проливу палива та щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива – посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.
Основне правило — скупий платить двічі. Ні в якому разі не використовуйте саморобне обладнання. Використовуйте сертифіковані прилади і дотримуйтеся рекомендацій виробника під час їх експлуатації.

 

 

Виконком

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту