Топ теми:

Про епізоотичну ситуацію із захворюваністю на пташиний грип в Львівській області у 2025 році

12 Лютого 16:48

Стрийське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області повідомляє, про те, що у Шептицькій громаді зафіксували спалах пташиного грипу.
У суботу, 1 лютого 2025р., на території Шептицької громади виявили 38 мертвих лебедів, яких направили на експертизу у Львівську регіональну лабораторію.
Після дослідження біоматеріалів наявність вірусу грипу птиці підтверджено. Зараз відповідними службами здійснюється моніторинг на заплавах річки Західний Буг. Станом на 3 лютого нових випадків загибелі птиці не виявлено.
Зазначимо, через підтверджений випадок пташиного грипу у мертвого лебедя в Шептицькій громаді запровадили карантин, зокрема, у селах Бендюга, Волсвин та в місті Шептицький.
Карантинні обмеження триватимуть близько трьох тижнів.
Протягом цього часу в зоні спостереження в радіусі не менше 10 км за птицею в дикій природі і в особистих господарствах наглядатимуть фахівці відповідних служб. Також проводиться розʼяснювальна робота серед місцевого населення.

НЕОБХІДНО ЗНАТИ, ЩО:
при збільшенні контакту інфікованої перелітної, синантропної та домашньої птиці відбувається перезараження.
Клінічні ознаки захворювання характеризуються:
– тяжким перебігом та масовою загибеллю птиці;
– ураженням органів дихання і травлення;
– ознаками катарального кон’юнктивіту, риніту, синуситу, трахеїту, пневмонії, катарально-геморагічного ентериту, нефриту, крововиливами в різних органах.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ПТИЦІ В БЛАГОПОЛУЧНИХ РАЙОНАХ:
• Бажано організувати безвигульне утримання птиці.
• Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.
• Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів. Завезену у птахогосподарства птицю слід піддавати профілактичному карантинуванню згідно Методичних рекомендацій, затверджених протоколом № 2 Науково-методичної ради Держпродспоживслужби України від 25.06.2019 р. При виявленні мертвої птиці, прояві ознак хвороби слід негайно повідомити ветеринарну службу.
• Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. З цією метою слід регулярно проводити чистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.
• Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.
• Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).
• Перед початком згодовування корм слід піддавати термічній обробці (проварювати, запарювати).
• При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.
• На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.
• Про всі випадки захворювання і падежу домашньої птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти ветеринарну службу та адміністрацію населеного пункту.
• Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни:
– після контакту з птицею, предметами догляду за птицею, продукцією птахівництва необхідно ретельно вимити руки з милом і прийняти душ;
– яйця і м’ясо птиці перед вживанні в їжу необхідно піддавати ретельній термічній обробці. Приготування в їжу продуктів птахівництва повинно супроводжуватися їх нагріванням до температури не нижче 70 0С протягом як мінімум 5 хвилин;
– при виявленні мертвої птиці категорично забороняється наближатися до неї, самостійно захоронювати і переміщати трупи. У разі вимушеного контакту з мертвою або хворою птицею, слід забезпечити власну безпеку. Потрібно надягти захисний одяг (ватно-марлеву пов’язку або респіратор, захисні окуляри, халат, гумове взуття і рукавички). Якщо цього немає, захистіть рот і ніс шматком тканини, надіньте звичайні окуляри, надіньте на руки і на взуття поліетиленові пакети і міцно закріпіть їх навколо зап’ястя та щиколоток гумкою або шнурком. Ці запобіжні заходи гарантовано захистять від зараження.

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту