Топ теми:

За час повномасштабної війни роботою забезпечено майже 1800 вимушених переселенців

6 Листопада 10:31

У січні-жовтні п. р. соціальними послугами обласної служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися 2356 вимушених переселенців. Із них 1691 особа була визнана безробітною. Місцем праці на постійній основі вдалося забезпечити 683 ВПО (у т. ч. 504 безробітних).
Для постійного працевлаштування приїжджі з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованої території обрали заклади оптової та роздрібної торгівлі (22,7%), підприємства переробної галузі (21,6%) та транспортні фірми та компанії (10,2%). Були й такі, хто повернувся працювати у галузь освіти (8,8%), сферу адміністративного та допоміжного обслуговування чи (7,0%), заклади охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (6,5%).
Більшість переселенців працевлаштувалася продавцями продовольчих товарів, продавцями-консультантами, касирами торговельного залу, бухгалтерами, прибиральниками службових приміщень, кухарами, двірниками, швачками, підсобними робітниками та ін.
Упродовж 10 місяців ц. р. професійним навчанням, перенавчанням і підвищенням кваліфікації охоплено 94 ВПО. Ваучер на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці отримали 105 внутрішньо переміщених осіб. За рахунок державних коштів вони вирішили здобути професійну освіту за такими спеціальностями як «психологія», «соціальна робота», «медсестринство», «дошкільна освіта» тощо.
У перших числах листопада ц. р. допомоги у пошуку роботи потребували 476 ВПО, із котрих 198 були визнані безробітними. Здебільшого – це жінки 168 осіб або 85%. За професійними групами серед переселенців переважали колишні працівники сфери торгівлі та послуг (17,7%), фахівці (16,7%), професіонали та держслужбовці, керівники, менеджери (по 14,6%).
Довідково. За період повномасштабної російсько-української війни (з 24.02.2022 до 31.10.2023 року) до філій Львівського обласного центру зайнятості по допомогу у пошуку роботи звернулося 6304 внутрішньо переміщені особи, з котрих 4469 визнано безробітними. Фахівцям ЛОЦЗ вдалося працевлаштувати 1786 ВПО.
Допомогу у працевлаштуванні можна отримати у будь-якому підрозділі Львівського ОЦЗ, консультаційна підтримка за телефоном «гарячої лінії» (032) 23 23 490, а також на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості. Із повним переліком вільних робочих місць і вакантних посад можна ознайомитися у закладці «Єдиний портал вакансій» інтернет-ресурсу Державної служби зайнятості, на сайті Львівського ОЦЗ та профілі «Львівський обласний центр зайнятості.» у соціальній мережі «Фейсбук».

Стрийська філія Львівського обласного центру зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту