Топ теми:

Шкідники запасів зерна

16 Жовтня 8:40

При зберіганні насіння, зерна та продуктів його переробки надзвичайно важливим є контроль за заселеністю комірними шкідниками. В Україні зареєстровано 116 видів комірних шкідників, які пошкоджують зерно і зернову продукцію впродовж зберігання. Шкідники можуть призвести до значних збитків, оскільки у випадку зараження знищується частина зерна та погіршуються його харчові, фуражні та посівні якості . При сильному зараженні може підвищитися темпера внаслідок чого може запуститися процес самозігрівання.

 

Найбільш поширеними шкідниками запасів зерна є: кліщі, комірний довгоносик, зернова вогнівка, млинова вогнівка, рисовий довгоносик, зернова міль, південна комірна вогнівка, борошняні хрущаки, суринамський борошноїд та інші. Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки держпродспоживслужби щороку проводять фітосанітарний моніторинг складських приміщень на виявлення небезпечних шкідників запасу в тому числі і на виявлення шкідників згідно ПЕРЕЛІКУ регульованих шкідливих організмів А-1 Карантинні організми, відсутні в Україні , з них Капрового жука, Китайського зерноїда, Чотирьохплямистого зерноїда, Арахісового зерноїда, Бразильської бобової зернівки, Каптурника багатоїдного, Каптурника зубчастого. До сьогодні на території України не виявлено таких небезпечних шкідників запасів зерна та зернопродуктів, Вони поширені в країнах Азії, Америки, Африки, Європи, з якими Україна має торгівельні зв’язки, тому існує небезпека їх завезення. Тому важливо проводити фітосанітарний моніторинг міць зберігання зерна. Сучасні методи боротьби з шкідниками хлібних запасів можна розділити на дві групи: профілактичні та винищуючі.

 

Профілактичні включають комплекс заходів, спрямованих на запобігання зараження зерна, що зберігається: знезараження сховищ і устаткування перед закладкою зерна на зберігання, перевірка зерна на зараженість. Винищувальні заходи спрямовані на знищення шкідників, що вже попали в зерно, сховища. При виявленні в зерні комірних шкідників, чисельність яких перевищує економічний поріг шкодочинності та створюються сприятливі умови для розмноження, необхідно негайно вживати спеціальні винищувальні заходи. Провідну роль у боротьбі зі шкідниками зернових запасів відіграє хімічний метод, який включає вологу і аерозольну дезінфекцію, фумігацію. При проведенні обробок застосовують препарати, дозволені до використання у боротьбі зі шкідниками запасів, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

 

Фітосанітарний інспектор Галина ТРУШ

 

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту