16.04.2021, 10:24

Здаєш нерухомість в оренду – декларуй свої доходи!

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу податкової служби за місцем податкової реєстрації.

Кожен громадянин, який не є підприємцем, але здає нерухоме майно в оренду (нежитлова нерухомість, квартири, будинки чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову) має сплатити з отриманого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (п.п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України).

Також, оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.

Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи. Довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в Електронному кабінеті платника.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області